Lyžiarske stredisko - JASNÁ - CHOPOK - NÍZKE TATRY

Nadmorská výška: 934 - 2004 m.n.m.

V zimnej sezóne premáva každých 20minút priamo z recepcie Aqua-Ski-Bus do Jasnej a späť.

WEB KAMERY JASNA

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku JASNÁ, lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Dominantou strediska je vrchol Chopok, kde sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. V ponuke strediska je na severnej a južnej strane Chopku viac ako 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre všetky vekové kategórie a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne, z toho 5 km lyžiarskych ciest prepájajúcich jednotlivé lokality Chopku.

V Jasnej premáva spolu 27 dopravných zariadení, z toho 5 kabínkových lanoviek, 8 sedačkových lanoviek a 14 vlekov,  z toho 11 zariadení je vhodných pre deti, s prepravnou kapacitou viac ako 28 439 osôb za hodinu. Technický zasnežovací systém v dĺžke viac ako 36 km poskytuje garanciu snehu až do jarných mesiacov. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Milovníci divokej jazdy zbožňujúci adrenalín si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v DCsnow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke v lokalite Biela Púť. 

Na oboch stranách lyžiarského strediska nájdete pokladne, reštaurácie, bufety, požičovňe športových potrieb a ski servisy. Parkovanie je možné na záchytnom parkovisku z južnej ale aj severnej strany. Zo severnej strany od Liptovského Mikuláša odporúčame použiť záchytné parkovisko na Lúčkach a priamo z parkoviska premáva na zjazdovku lanovka. Z južnej strany od Brezna bolo otvorené záchytné parkovisko pri dojazde zjazdoviek na Krupovej.