Čo robiť na Liptove? Kam ísť? Čo objaviť nové?

Atrakcie na Liptove a zábava na celý váš pobyt je tu !!

stačí kliknuť na nadpis = odkaz a vybrať si niečo zaujimavé...

 Rodičia môžu uskutočniť na Liptove výlety s deťmi, ktoré si užije celá rodina. Deti majú radi pohyb v prírode, zábavu a rýchlosť.

Tej si užijú do sýtosti vďaka bobovej dráhe Žiarce FUN PARK v Pavčinej Lehote.

Veľkým hitom je spoznávanie života na farme zážitkovou formou a to na Farme Východná kde deti spoznajú život kráv aj oviec a dokonca si zaskáču do sena.

Príjemná indoorová atrakcia je laser games Liptovskom Mikuláši, pri ktorej sa zabavia nielen chlapci.

Lietanie už nie je výsadou len pre dospelých. V Hurricane Factory v Liptovskom Mikuláši pri Tatralandii si zalietajú aj deti, treba len nájsť odvahu.

Hneď neďaleko nášho ubytovania je zase ZOO Kontakt kde sa dá spoznávať ríša zvierat úplne zblízka.

Deti sa úžasne vyšantia aj v tunajších akvaparkoch –Tatralandia Bešeňová Aqua-Vital Park na Lúčkach

Skvelý nápad ako zaujať deti je zobrať ich na rybačku do Rybárne na háku do Liptovskej Sielnice.

Deti si rybku ulovia a potom ju môžu aj všetci spoločne skonzumovať, zabaviť sa a užiť si okolitú prírodu v Liptovskej Sielnici.

Zdatnosť detí preveria Tarzánie – lanové parky vJasnej aj v Hrabove

Deti prekvapí a zaujme aj príbeh mince v Mincovníčkove v Liptovskom Jáne,

krásy Stanišovskej jaskyne či Medvedia štôlňa Žiarskej doline

Do rozprávky sa dostanú rodiny s deťmi v Obrove v Čutkovej doline kde sa deti zabavia, pocvičia si kondíciu aj niečo priučia.

V horšom počasí sa oplatí navštíviť Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Najmodernejšie múzeum svojho druhu vtiahne deti do prírody. Len tu si môžu vyskúšať jaskynnú plazivku či medvedí brloch. Okrem toho tu nájdu a praveké skameneliny či odhalia obrovský význam včelstva pre život na zemi.

Len pár kilometrov východne od Liptova v Starom Smokovci sa deti zabavia v Tricklandii Na mieste, kde nikdy nie je nič tak ako sa na prvý pohľad zdá. Trickart je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Tie sú postavené na zobrazovaní predmetov akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby.

Hurricane Factory Tatralandia

Adrenalín pod dozorom skúseného inštruktora. Simulácia voľného pádu. Zábava aj pre deti. Uži si simuláciu voľného pádu v jedinom aerodynamickom tuneli na Slovensku. 100% bezpečné. Pocit zoskoku z lietadla. Jedinečný zážitok. Rýchlosť až do 270 km/h.  Vzdialené len pár krokov od nášho ubytovania.

TATRAPOLIS

Originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne vyústilo na Liptove do podoby netradičného zábavného parku Tatrapolis - hneď vedľa aquaparku Tatralandia. Hľadáte originálnu zábavu pre celú rodinu? Tak je najvyšší čas zamieriť na Liptov, kde Vás svojím unikátnym prostredím očarí zábavný park Tatrapolis. Okrem pútavých kovových miniatúr svetových stavieb tu nájdete množstvo ďalších atrakcií, kde sa zabavia nie len deti ale aj dospelí. Ale to nie je všetko, vďaka originálnemu spojeniu tradičného kováčskeho umenia, histórie a cestovania sa môžete čo-to nové dozvedieť z histórie či geografie. Užite si originálnu zábavu pre celú rodinu, jedinečnú atmosféru či menšie ponaučenie. V skratke je Tatrapolis skutočne vhodné miesto pre rodinný výlet, ako aj pre organizované skupiny alebo školské výlety.

ZOO kontakt

ZOOKONTAKT Tatralandia našla svoj domov v Tatrapolise. Tu spoznáte život zvierat úplne zblízka. Môžete sa kochať obratnosťou medvedíkov, obdivovať dravosť tigrov a levov, eleganciu lám alebo hravosť exotických vtáčikov. Určite si to nenechajte ujsť! Hľadáte nové dobrodružstvo a zábavu pre celú rodinu? Zamierte na Liptov. Navštívte ZOOKONTAKT TATRALANDIA a prežite s nami nezabudnuteľný deň. Spoznajte svet zvierat úplne zblízka, preskúmajte vzdialené miesta vďaka miniatúram svetových stavieb, vybláznite sa na atrakciách a poseďte si na vynikajúcej káve, či skvelom obede. U nás sa zabaví partia dospelých, rodina aj deti na školskom výlete. 

Dom hore nohami

Dom, ktorý pôvodne vznikol ako prejav frustrácie nad byrokraciou, sa čoskoro zmenil na vyhľadávanú turistickú atrakciu. Stavba sa nachádza pri Liptovskom Mikuláši neďaleko akvaparku a je samozrejme plne zariadená. Samotné vybavenie je pripevnené nad vašimi hlavami. Súčasťou interiéru je napr. kuchyňa, WC či stoly. Najmä deti poteší detská izba s netradičnými obyvateľmi: Snehulienkou, trpaslíkmi, Červenou Čiapočkou a vlkom, myšiakom Mickey… a keďže je dom navyše aj naklonený v dvoch rovinách, po chvíli sa vám v ňom poriadne zatočí hlava! Podobnú atrakciu na Slovensku nenájdete, tak sa tu cestou do akvaparku s deťmi určite zastavte!

Heliport - Lety vrtulníkom ponad Liptov

Zoberte so sebou rodinu alebo priateľov a poďte si zalietať! V Heliporte Liptov ponúkajú let vrtuľníkom ponad Liptov a okolie, alebo miesta, ktoré sú vám známe “zo zeme”. Vrtuľník Robinson R44 Raven je stavaný pre 3 pasažierov a letí priemernou rýchlosťou 180 km/h takže za pár minút si vychutnáte pohľad na rôzne kúty kraja. Stačí kontaktovať Heliport Liptov telefonicky alebo e-mailom a radi sa s vami dohodnú na čase a trati letu.

Lanový park Tarzania Jasná

TARZANIA je lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške na stromoch. TARZANIA je určená všetkým tým, ktorí si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok. V parku nájdete dve trasy rôznej obtiažnosti pre dospelých (výška nad 150 cm) a samozrejme aj trasu pre malé deti. Priemerný čas na absolvovanie najťažšej trasy je 1,5 hod.

Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 211 m. Červená (dlhšia) trasa meria 320 m. Detská trasa meria 76 m.

Bobová dráha Žiarce FUN PARK Pavčiná Lehota

Ak ste priaz­nivcami adre­na­lí­nového športu, potom sa vaša dovo­lenka na Liptove, nemôže zaobísť bez návštevy horskej bobovej dráhy vo FUN PARK Žiarce. Bobová dráha je situ­ovaná v obľú­benej Demä­novskej doline, konkrétne v liptovskej obci Pavčina Lehota Nejde len o prvú postavenú dráhu v oblasti Liptov, ale aj vôbec prvú dráhu tohto typu na Slovensku. Celková dĺžka dráhy je 1000 m a ide o najstrmšiu dráhu na našom území, s celkovým prevýšením 120 metrov. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť je obme­dzená na 45 km/hod. Sami si jedno­duchým pohybom páky smerom k sebe (brzdíte) alebo od seba (zrýchľujete) určujete, či ju dosiahnete.

Dôvodom, prečo sa bobová dráha vo FUN PARK Žiarce pýši jedinečnosťou je, že boby, v ktorých ste pevne pripútaní, sa spúšťajú na jednej alumí­niovej rúre v približne jedno­-met­rovej výške nad zemou. Vôbec sa nemusíte obávať, jazda na bobovej dráhe je bezpečná a zvládnu ju aj deti od 7 rokov. V prípade ak máte dieťa, ktoré ešte nedo­vŕšilo vek siedmych rokov, je možné ísť v jednom bobe spolu ale len do maxi­málnej povo­lenej váhy 120kg. Celkovo je na trati umiest­nených 16 zákrut. Vysokú atrak­tivitu bobovej dráhy dotvárajú aj 2 rampy, cez ktoré trať prechádza a v nepo­slednom rade aj 6 terénnych skokov. Bobová dráha aj celkové príslu­šenstvo k nej je od rakúskeho výrobcu BRANDAUER.

NETOPIERKOVO – Stanišovská jaskyňa - v Liptovskom Jáne

V severnej časti Jánskej doliny v Národnom parku Nízke Tatry vo výške 766 metrov nad morom sa nachádza vstup do jedinej celoročne sprístupnenej jaskyne na Liptove – Stanišovskej jaskyne. Stanišovská jaskyňa geneticky súvisí s Malou Stanišovskou jaskyňou (840 m) a Novou Stanišovskou jaskyňou (2 334 m), ktorej vchod sa nachádza vo svahu oproti. V roku 2010 miestni členovia Slovenskej speleologickej spoločnosti sprístupnili 410 m dlhú prehliadkovú trasu a Stanišovská jaskyňa sa stala štvrtou turisticky sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.

Prehliadku, ktorá trvá 45-60 minút, môžu turisti absolvovať denne. Dokonalý zážitok zažijú pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami – jaskyniarmi, ktorí návštevníkov oboznámia nielen s históriou jaskyne, ale aj množstvom podrobností z jaskyniarskeho života. Trasa vedie popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Na cestu si návštevníci posvietia čelovou lampou, ktorú dostanú pred vstupom. Špeciálny odev ani obuv nie sú potrebné. Bezplatné parkovisko sa nachádza priamo pred jaskyňou. Ideálny cieľ pre celú rodinu.

Galéria ILUSIA – svet optických klamov

ILUSIA je fascinujúci svet optických klamov, ktoré podkopú dôveru vo vaše zmysly. Prečítať si noviny na vrchole mrakodrapu, pohladkať slona, prejsť sa krajinou lega alebo si zatelefonovať na dne bazéna… toto a ešte omnoho viac ponúka ILUSIA. Umenie optických ilúzií a 3D malieb jednoducho vždy vyrazí dych. V galérii ILUSIA nebudete veriť vlastným očiam. Nič nie je v skutočnosti také, ako to na prvý pohľad vyzerá!

Park MINI SLOVENSKO v Liptoskom Jáne

Park miniatúr vybraných slovenských kultúrnych pamiatok v mierke 1:25. Hrady, zámky, kostoly, zvonice, ale aj záhradná železnica v mierke G s piatimi traťami a viacerými vlakmi. Nájdete tu napríklad miniatúru Bojníckeho zámku, Vlkolínca či Skanzenu Walachia. To všetko pod holým nebom v príjemnom, upravenom lesoparku s lavičkami. Otvorené celoročne, 7 dní v týždni. Otec myšlienky aj tvorca modelov je Kamil Fischer, ktorý sám alebo za pomoci svojej rodiny až 11 rokov tvoril všetky miniatúry. Modely sú skutočne vernými kópiami a použité sú autentické materiály. Ten najväčší je Bojnický zámok, zároveň je a najnáročnejším, keďže sa na ňom pracovalo až 5 600 hodín. Najťažším modelom je 620 kilogramov vážiaci hrad Strečno. K aktuálnym modelom postupne pribudnú aj ďalšie. V príprave je napríklad železničná trať Červená Skala – Margecany, železničné stanice Margecany, Dobšinská ľadová jaskyňa, Červená skala, Chramošský viadukt aj Bratislavský hrad.

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

Pod južnými svahmi Západných Tatier stojí Múzeum liptovskej dediny Pribylina dokumentujúce ľudovú architektúru Liptova. Začalo sa stavať v súvislosti so zaplavením rozsiahleho územia na západ od Liptovského Mikuláša pri výstavbe vodného diela Liptovská Mara. Z jedenástich zatopených obcí sem preniesli najvýznamnejšie kultúrne pamiatky, ktoré dnes tvoria základ expozície múzea. Pôvodné stavby boli rozobrané na mieste vzniku a ich vzácne časti sa previezli a osadili do presných kópií pôvodných objektov. Vzniklo tak najmladšie múzeum v prírode na Slovensku, Múzeum liptovskej dediny v Pribyline.

K najväčším klenotom svetskej a sakrálnej ľudovej architektúry patrí goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec a ranogotický Kostol Panny Márie z Liptovskej Mary. Kaštieľ patrí k najstarším zemianskym stavbám Liptova a pri jeho prehliadke zaujmú viaceré architektonické detaily a neskorogotické nástenné maľby. Kostol je oveľa starší, jeho základy sú románske a pochádzajú pravdepodobne z 12. storočia. Bol prestavaný v druhej polovici 13. storočia, neskôr ho rozšírili a v 17. storočí pristavili vežu. Zaujímavým objektom je aj jednotriedna škola s bytom učitela z Valaskej Dubovej a expozícia dobových úľov v ovocnom sade pri škole.