Čo robiť na Liptove

Atrakcie v okolí Tatralandie a na Liptove

 

Čo robiť na Liptove s deťmi? Ako tráviť čas na Liptove keď prší?  Čo podniknúť na Liptove vo dvojici? Na tieto a na mnohé ďalšie otázky odpovedáme v nižšie priložených tipoch. Keďže sa Tatralandia chatky nachádzajú priamo v Tatralandii, ktorá je situovaná prakticky v srdci Liptova, väčšina obľúbených atrakcii Liptova je od nás len na skok. 

Samozrejme, medzi našimi návštevníkmi je najobľúbenejšou miestnou atrakciou Tatralandia. Tá poteší veľkým množstvom bazénov, toboganov a rôznych iných atrakcii. Hneď pri Tatralandii sa nachádza aj Kontaktná Zoo, ktorá je populárna hlavne pre deti. Najbližšími vodnými atrakciami Liptova sú okrem Tatralandie aj Liptovská Mara a aquapark Bešeňová. 

Turistika na Liptove sa rok čo rok stáva populárnejšou. Vďačíme za to prekrásnej, stále pritom trochu neopozeranej prírode Liptova. Ak túžite po aktívnej dovolenke na Liptove, iste vás poteší blízkosť Západných Tatier. V prípade že ste na výlete na Liptove s deťmi, odporúčame Bobroveckú dolinu, Roháčske plesá, prípadne vrch Rákoň. Ak túžite po náročnejšej turistike, potešiť vás môžu Kriváň či Baníkovské sedlo. Okrem Západných Tatier je to na skok aj ďalších pohorí : Nízke Tatry (hlavne Demänovská dolina) a Veľká Fatra.

Medzi ďalšie obľúbené atrakcie Liptova patria túra na Veľký Choč a na Sidorovo, kúpanie sa v Šútovskom jazere (cez leto príjemne osviežuje), termálny prameň Kalameny, ale aj skanzen Vlkolínec.

V zime sa TOP atrakciou stáva lyžiarske stredisko Jasná. Na blízku sa nachádzajú aj lyžiarske strediská v Žiari, Ski Opalisko, Malinô Brdo.

Aquapark Tatralandia - dokonalý tip pre dovolenku na Liptove s deťmi

 

Aquapark Tatralandia je jedným z najväčších a najobľúbenejších vodných parkov na Slovensku a zároveň je jednou z najobľúbenejších atrakcii na Liptove. A naše chatky sa nachádzajú priamo v jeho areáli v Tatralandia Holiday Village. V spolupráci s aquaparkom pre vás pripravujeme aj zvýhodnené ceny vstupov, ktoré si cez nás budete môcť už čoskoro zakúpiť, viac informácií o zakúpení zvýhodnených GOPASS lístkov sledujte na našej GOPASS podstránke. V Tatralandii sa naozaj nebudete nudiť, je tu k dispozícií až 14 bazénov (z toho 10 celoročných bazénov) so slanou, termálnou aj čírou vodou v teplote do 40°C. K dispozícií je aj 14 tobogánov, atrakcia Hurricane Factory Tatralandia, keltský wellness a saunový svet a Surf Waves Tatralandia. 

 Vzdialenosť od Tatralandia Chatky je len 100 m

Liptovská Mara - slovenské more pod Tatrami

< class="full-width-text-block ">

 

A ak si budete chcieť užiť počas vášho pobytu aj prírodné kúpanie, môžete navštíviť Liptovskú Maru. Vodnú nádrž, ktorá je označovaná aj ako Slovenské more :) Je tu k dipozícií plážové kúpalisko v Liptovskom Trnovci. V letnej sezóne je vstup na kúpalisko spoplatnené. V letnej sezóne je na Liptovskej Mare okrem kúpaliska mnoho ďalších atrakcií. Môžete sa previesť výletnou loďou - plavba loďou Mária. Alebo si aj zašportovať na vode, môžete si tu zapožičať kajak, wakeboard, wakesurf, vodný skúter alebo paddleboard. A pre odvážlivcov a milovníkov adrenalínu je k dispozícií aj nafukovací banán, motorový čln, flyboard, vodný bicykel, aquazorbing, bumper ball. A nebojte sa, je tu program aj pre tých najmenších - lodičky pre deti a skákacie atrakcie s trampolínou. 

Vzdialenosť od Tatralandia Chatky je len 3 km

Jasná Nízke Tatry - najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku

 

Blízko nás sa nachádza aj najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku - Jasná Nízke Tatry, kam vás v lyžiarskej sezóne zdarma odvedzie skibus (až niekoľkokrát denne) priamo od našich chát v Tatralandii. Aj preto vám ubytovanie v Jasnej odporúčame trošku menej, ako ubytovanie u nás v Tatralandii. Z lyžovačky sa doveziete pohodlne bezplatným skibusom a večer už len relaxujete v areáli Tatralandie. Jasná Nízke Tatry ponúka kvalitnú lyžovačku na severnej aj južnej strane Chopku. Je tu až 49 km zjazdoviek rôznych obtiažností, moderné a vyhrievané lanovky, moderný zasnežovací systém a aj mnohé freeridové zóny v snowparku Jásná.

 Jasná je obľúbeným strediskom aj v lete. Prídu si tu na svoje milovníci turistiky, je tu možná turistika napr. na Ďumbier, Chopok, Tri vody, Bielu púť, Demänovské sedlo alebo náučný chodník Demänovskej doliny. Pre deti je tu v lete k dispozícií veľká trampolína, dajú sa ju zapožičať horské káry, bycikle a e-bycikle a samozrejme sú v každodennej premávke aj lanovky.
 V spolupráci so strediskom Jasná pre vás pripravujeme aj zvýhodnené ceny skipassov, ktoré si cez nás budete môcť na zimnú sezónu zakúpiť, sledujte našu podstránku GOPASS zľavy
 Vzdialenosť od Tatralandia Chatky je 19 km

Galéria Ilusia - poteší vás ak na Liptove prší

 

Máme pre vás aj tip čo robiť na Liptove, keď prší. Môžete navštíviť galériu plnú optických klamov - Galéria Ilusia v Liptovskom Mikuláši. Odporúčame vám spraviť si rezerváciu vstupného vopred online, určite najmä v nepriaznivom počasí, pretože počet denných vstupov je obmedzený. V galérii nebudete veriť ani vlastným očiam :) môžete si tam napr. prečítať noviny na vrchole mrakodrapu, telefonovať na dne bazéna, chytiť si slona pomocou 3D maľby. Je to zábava pre deti, ale aj pre dospelých. 

Vzdialenosť od Tatralandia Chatky je 5 km

Bešeňová a jej obľúbené geotermálne pramene

 

Vodný park Bešeňová je tiež jedným z najnavštevovanejších aquaparkov na Slovensku. Je obľúbený hlavne pre jej termálne vody - geotermálne pramene, ktoré môžu mať až 60,5 °C. Bešeňovské termálne prameňe pôsobia pozitívne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a celkovo pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka. Pýtate sa čo robiť na Liptove s deťmi? Bešeňová je jednou z ideálnych možností trávenia času pre vás.

Bešeňová má 4 termálne bazény a 4 vnútorné bazény, 7 vnútorných tobogánov a 6 vonkajších letných tobogánov. A okrem zábavy tu nájdete aj kvalitný relax. Nachádza sa tu Harmónia wellness & spa komplex - 50 parných, vodných a masážnych kúpeľov, procedúr a sáun. A každý deň aj bohatý program saunových rituálov. Cez nás si môžete zakúpiť vždy najvýhodnejšie lístky do Aquaparku Bešeňová, viac info na našej podstránke GOPASS zľavy.
Vzdialenosť od Tatralandia Chatky je 18 km

Zábavný park Tatrapolis

 

Tatrapolis je malé mestečko miniatúr, hneď vedľa Tatralandie. Centrom a najobľúbenejšou atrakciou v Tatrapolise je Zemeguľaté námestie, s točiacou sa sochou Zemegule. Veľkým lákadlom pre veľkých aj malých sú detské atrakcie v cene vstupu, ktoré je vo výške 13 eur pre každého od 3 rokov. Celkovo v Tatrapolise nájdete 34 atrakcii, zväčša miniatúry známych svetových stavieb. Pozrieť si tu môžete na vlastné oči aj prácu kováča, ktorý tu každý deň pred očami návštevníkov rozdúcha oheň a tvaruje rozmanité kovové tvary. Zábavný park Tatrapolis sa rozkladá na ploche 1,61 ha. 

Zookontakt Tatralandia

 

Zookontakt v Tatralandii vám dovolí pozrieť sa na život zvierat úplne z blízka. Zaručuje zábavu, oddych, dobrodružstvo, ale aj spoznávanie zvierat pre celú rodinu alebo školský výlet. Zookontakt v Liptovskom Mikuláši je výnimočný tým že sa v nej ošetrovatelia starajú o zvieratá, ktoré z nejakého dôvodu nie sú schopné prežiť vo voľnej prírode a sú odkázané na pomoc človeka. K zvieratám sa sa dostanete úplne blízko, pričom vás ošetrovatelia v Zookontakt ochotne zoznámia so zvieratami a radi zodpovedia vaše otázky. Aktuálne vstupné nájdete na web stránke Zookontaktu Tatralandia.

Tatralandia Hurricane Factory - veterný tunel

 

Hurricane Factory Tatralandia je ideálnym miesto pre všetkých nadšencov adrenalínu. Vďaka veternému tunelu si vyskúšate pocit voľného pádu v bezpečí aerodynamického tunela. Pocit je to podobný ako pri zoskoku z lietadla alebo z útesu, ale bez pocitu strachu a nevoľnosti z výšky. Dozor vám pri tom neustále bude robiť profesionálny inštruktor. 

Hurricane Factory Tatralandia vznikol v roku 2013. Rýchlosť vetra v ňom môže dosahovať až 270km/h. Nebudete potrebovať žiadne predchádzajúce skúsenosti, ani špeciálne fyzické prípravy. Po krátkej inštruktáži nasleduje hneď prax, behom ktorého sa naučíte ovládať svoje telo vo voľnom páde. Aktuálne informácie o podmienkach a cenníku sa dozviete na oficiálnej stránke Hurricane Factory tatralandia.

Tak čo, zaujala vás turistika na Liptove, prípadne niektorá z atrakcii Tatralandie? Ak si neviete vybrať, prípadne máte ešte akékoľvek otázky ohľadom atrakcii Tatralandie, neváhajte nás pred pobytom u nás kontaktovať, radi vám s výberom pomôžeme.