Bešeňová a jej obľúbené geotermálne pramene

 

Vodný park Bešeňová je tiež jedným z najnavštevovanejších aquaparkov na Slovensku. Je obľúbený hlavne pre jej termálne vody - geotermálne pramene, ktoré môžu mať až 60,5 °C. Bešeňovské termálne prameňe pôsobia pozitívne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a celkovo pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka. Pýtate sa čo robiť na Liptove s deťmi? Bešeňová je jednou z ideálnych možností trávenia času pre vás.

Bešeňová má 4 termálne bazény a 4 vnútorné bazény, 7 vnútorných tobogánov a 6 vonkajších letných tobogánov. A okrem zábavy tu nájdete aj kvalitný relax. Nachádza sa tu Harmónia wellness & spa komplex - 50 parných, vodných a masážnych kúpeľov, procedúr a sáun. A každý deň aj bohatý program saunových rituálov. Cez nás si môžete zakúpiť vždy najvýhodnejšie lístky do Aquaparku Bešeňová, viac info na našej podstránke GOPASS zľavy.

Vzdialenosť od Tatralandia Chatky je 18 km

Zábavný park Tatrapolis

 

Tatrapolis je malé mestečko miniatúr, hneď vedľa Tatralandie. Centrom a najobľúbenejšou atrakciou v Tatrapolise je Zemeguľaté námestie, s točiacou sa sochou Zemegule. Veľkým lákadlom pre veľkých aj malých sú detské atrakcie v cene vstupu, ktoré je vo výške 13 eur pre každého od 3 rokov. Celkovo v Tatrapolise nájdete 34 atrakcii, zväčša miniatúry známych svetových stavieb. Pozrieť si tu môžete na vlastné oči aj prácu kováča, ktorý tu každý deň pred očami návštevníkov rozdúcha oheň a tvaruje rozmanité kovové tvary. Zábavný park Tatrapolis sa rozkladá na ploche 1,61 ha. 

Zookontakt Tatralandia

 

Zookontakt v Tatralandii vám dovolí pozrieť sa na život zvierat úplne z blízka. Zaručuje zábavu, oddych, dobrodružstvo, ale aj spoznávanie zvierat pre celú rodinu alebo školský výlet. Zookontakt v Liptovskom Mikuláši je výnimočný tým že sa v nej ošetrovatelia starajú o zvieratá, ktoré z nejakého dôvodu nie sú schopné prežiť vo voľnej prírode a sú odkázané na pomoc človeka. K zvieratám sa sa dostanete úplne blízko, pričom vás ošetrovatelia v Zookontakt ochotne zoznámia so zvieratami a radi zodpovedia vaše otázky. Aktuálne vstupné nájdete na web stránke Zookontaktu Tatralandia.

Tatralandia Hurricane Factory - veterný tunel

 

Hurricane Factory Tatralandia je ideálnym miesto pre všetkých nadšencov adrenalínu. Vďaka veternému tunelu si vyskúšate pocit voľného pádu v bezpečí aerodynamického tunela. Pocit je to podobný ako pri zoskoku z lietadla alebo z útesu, ale bez pocitu strachu a nevoľnosti z výšky. Dozor vám pri tom neustále bude robiť profesionálny inštruktor. 

Hurricane Factory Tatralandia vznikol v roku 2013. Rýchlosť vetra v ňom môže dosahovať až 270km/h. Nebudete potrebovať žiadne predchádzajúce skúsenosti, ani špeciálne fyzické prípravy. Po krátkej inštruktáži nasleduje hneď prax, behom ktorého sa naučíte ovládať svoje telo vo voľnom páde. Aktuálne informácie o podmienkach a cenníku sa dozviete na oficiálnej stránke Hurricane Factory tatralandia.

Tak čo, zaujala vás turistika na Liptove, prípadne niektorá z atrakcii Tatralandie? Ak si neviete vybrať, prípadne máte ešte akékoľvek otázky ohľadom atrakcii Tatralandie, neváhajte nás pred pobytom u nás kontaktovať, radi vám s výberom pomôžeme.