okolica

Atrakcje na Liptowie

Čo robiť na Liptove s deťmi? Ako tráviť čas na Liptove keď prší?  Čo podniknúť na Liptove vo dvojici? Na tieto a na mnohé ďalšie otázky odpovedáme v nižšie priložených tipoch. Keďže sa Tatralandia chatky nachádzajú priamo v Tatralandii, ktorá je situovaná prakticky v srdci Liptova, väčšina obľúbených atrakcii Liptova je od nás len na skok. 

Samozrejme, medzi našimi návštevníkmi je najobľúbenejšou miestnou atrakciou Tatralandia. Tá poteší veľkým množstvom bazénov, toboganov a rôznych iných atrakcii. Hneď pri Tatralandii sa nachádza aj Kontaktná Zoo, ktorá je populárna hlavne pre deti. Najbližšími vodnými atrakciami Liptova sú okrem Tatralandie aj Liptovská Mara a aquapark Bešeňová. 

Turistika na Liptove sa rok čo rok stáva populárnejšou. Vďačíme za to prekrásnej, stále pritom trochu neopozeranej prírode Liptova. Ak túžite po aktívnej dovolenke na Liptove, iste vás poteší blízkosť Západných Tatier. V prípade že ste na výlete na Liptove s deťmi, odporúčame Bobroveckú dolinu, Roháčske plesá, prípadne vrch Rákoň. Ak túžite po náročnejšej turistike, potešiť vás môžu Kriváň či Baníkovské sedlo. Okrem Západných Tatier je to na skok aj ďalších pohorí : Nízke Tatry (hlavne Demänovská dolina) a Veľká Fatra.

Medzi ďalšie obľúbené atrakcie Liptova patria túra na Veľký Choč a na Sidorovo, kúpanie sa v Šútovskom jazere (cez leto príjemne osviežuje), termálny prameň Kalameny, ale aj skanzen Vlkolínec.

V zime sa TOP atrakciou stáva lyžiarske stredisko Jasná. Na blízku sa nachádzajú aj lyžiarske strediská v Žiari a Ski Opalisko.

tatralandia

Aquapark Tatralandia jest jednym z największych i najpopularniejszych parków wodnych na Słowacji . A nasze domki znajdują się bezpośrednio w jego obiekcie w Tatralandia Holiday Village. We współpracy z aquaparkiem przygotowujemy dla Ciebie również zniżki na bilety wstępu , które wkrótce będziesz mógł kupić za naszym pośrednictwem; więcej informacji na temat zakupu biletów GOPASS po obniżonej cenie znajdziesz na naszej podstronie GOPASS . W Tatralandii nie będziesz się nudzić, istnieje do 14 basenów (w tym 10 basenów całorocznych) z solą, wodą termalną i czystą w temperaturze do 40 ° C. Istnieje również 14 zjeżdżalni wodnych , atrakcja Hurricane Factory Tatralandia , celtycki świat wellness i sauny oraz Surf Waves Tatralandia .

Odległość od Tatralandia Chatky to tylko 100 m

Liptowska Mara

A jeśli chcesz cieszyć się naturalnym pływaniem podczas swojego pobytu, możesz odwiedzić Liptovská Mara . Zbiornik wodny, zwany także Morzem Słowackim :) W Liptowskim Trnovcu znajduje się basen plażowy . W sezonie letnim wstęp na basen jest płatny. W sezonie letnim oprócz basenu jest wiele innych atrakcji na Liptowskiej Mare. Możesz wziąć statek wycieczkowy - statek wycieczkowy Maria . Lub możesz uprawiać sport na wodzie, możesz wypożyczyć kajak, wakeboard, wakesurf, jet ski lub paddleboard . A dla miłośników przygód i adrenaliny jest także nadmuchiwany banan, motorówka, flyboard, rower wodny, aquazorbing, zderzak . I nie martw się, istnieje program dla najmłodszych - pływanie łódką dla dzieci i skakanie z trampoliną .

Odległość od Tatralandia Chatka to tylko 3 km

Wyczyść Niskie Tatry

Niedaleko nas znajduje się również największy ośrodek narciarski na Słowacji - Jasná Nízke Tatry , gdzie zabierze Cię bezpłatny autobus dla narciarzy (do kilku razy dziennie) bezpośrednio z naszych domków w Tatralandii w sezonie narciarskim. Dlatego zalecamy zakwaterowanie w Jasnej nieco mniej niż zakwaterowanie u nas w Tatralandii. Z terenu narciarskiego można wygodnie dojechać bezpłatnym autobusem dla narciarzy, a wieczorem po prostu zrelaksować się w regionie Tatralandia. Jasná Nízke Tatry oferuje wysokiej jakości narciarstwo po północnej i południowej stronie Chopoka . W snowparku Jásná znajduje się do 49 km tras o różnym stopniu trudności, nowoczesne i ogrzewane koleje linowe , nowoczesny system naśnieżania i wiele stref freeride .
Jasna jest popularnym kurortem nawet w lecie . Przybędą tutaj dla swoich miłośników turystyki, istnieje możliwość turystyki, na przykład. do Ďumbier, Chopok, Three Waters, White Pilgrimage, Demänovské sedlo lub Ścieżka edukacyjna Demänovská dolina. Dla dzieci latem dostępna jest duża trampolina, można wypożyczyć rowery górskie , rowery i rowery elektryczne , a także w codziennym ruchu są też kolejki linowe .
We współpracy z ośrodkiem Jasná przygotowujemy również dla Ciebie obniżone ceny karnetów narciarskich , które będziesz mógł kupić przez nas na sezon zimowy, postępuj zgodnie z naszą podstroną zniżek GOPASS

Odległość od Tatralandia Chatka wynosi 19 km

Galeria Ilusia

Mamy również wskazówkę, co robić na Liptowie, gdy pada deszcz . Możesz odwiedzić galerię pełną złudzeń optycznych - Galerię Ilusia w Liptowskim Mikulaszu. Zalecamy rezerwację opłaty za wstęp online , szczególnie przy złej pogodzie, ponieważ liczba dziennych biletów jest ograniczona. W galerii nie uwierzysz nawet na własne oczy :) możesz tam na przykład. poczytać gazetę na szczycie wieżowca , zadzwonić na dnie basenu , złapać słonia za pomocą obrazów 3D . To dobra zabawa dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Odległość od Tatralandia Chatka wynosi 5 km

bešeňová

Park wodny Bešeňová jest także jednym z najczęściej odwiedzanych parków wodnych na Słowacji. Jest popularny głównie ze względu na wody termalne - źródła geotermalne , które mogą mieć do 60,5 ° C. Źródła termalne Bešeň mają pozytywny wpływ na układ ruchu i układu oddechowego , problemy urologiczne i ogólnie mają pozytywny wpływ na psychikę człowieka . Bešeňová ma 4 baseny termalne i 4 baseny kryte , 7 wewnętrznych zjeżdżalni wodnych i 6 letnich zewnętrznych zjeżdżalni wodnych . Oprócz zabawy znajdziesz tutaj również relaksujący wypoczynek. Istnieje kompleks wellness & spa Harmony - 50 łaźni parowych, wodnych i masażowych, zabiegów i saun. I codziennie bogaty program rytuałów sauny . Za naszym pośrednictwem zawsze możesz kupić najlepsze bilety do Aquaparku Beszeniowa , więcej informacji na naszej podstronie Zniżki GOPASS

Odległość od Tatralandia Chatka wynosi 18 km

Zábavný park Tatrapolis

Tatrapolis je malé mestečko miniatúr, hneď vedľa Tatralandie. Centrom a najobľúbenejšou atrakciou v Tatrapolise je Zemeguľaté námestie, s točiacou sa sochou Zemegule. Veľkým lákadlom pre veľkých aj malých sú detské atrakcie v cene vstupu, ktoré je vo výške 13 eur pre každého od 3 rokov. Celkovo v Tatrapolise nájdete 34 atrakcii, zväčša miniatúry známych svetových stavieb. Pozrieť si tu môžete na vlastné oči aj prácu kováča, ktorý tu každý deň pred očami návštevníkov rozdúcha oheň a tvaruje rozmanité kovové tvary. Zábavný park Tatrapolis sa rozkladá na ploche 1,61 ha. 

Zookontakt Tatralandia

Zookontakt v Tatralandii vám dovolí pozrieť sa na život zvierat úplne z blízka. Zaručuje zábavu, oddych, dobrodružstvo, ale aj spoznávanie zvierat pre celú rodinu alebo školský výlet. Zookontakt v Liptovskom Mikuláši je výnimočný tým že sa v nej ošetrovatelia starajú o zvieratá, ktoré z nejakého dôvodu nie sú schopné prežiť vo voľnej prírode a sú odkázané na pomoc človeka. K zvieratám sa sa dostanete úplne blízko, pričom vás ošetrovatelia v Zookontakt ochotne zoznámia so zvieratami a radi zodpovedia vaše otázky. Aktuálne vstupné nájdete na web stránke Zookontaktu Tatralandia

Tatralandia Hurricane Factory - veterný tunel

Hurricane Factory Tatralandia je ideálnym miesto pre všetkých nadšencov adrenalínu. Vďaka veternému tunelu si vyskúšate pocit voľného pádu v bezpečí aerodynamického tunela. Pocit je to podobný ako pri zoskoku z lietadla alebo z útesu, ale bez pocitu strachu a nevoľnosti z výšky. Dozor vám pri tom neustále bude robiť profesionálny inštruktor. 

Hurricane Factory Tatralandia vznikol v roku 2013. Rýchlosť vetra v ňom môže dosahovať až 270km/h. Nebudete potrebovať žiadne predchádzajúce skúsenosti, ani špeciálne fyzické prípravy. Po krátkej inštruktáži nasleduje hneď prax, behom ktorého sa naučíte ovládať svoje telo vo voľnom páde. Aktuálne informácie o podmienkach a cenníku sa dozviete na oficiálnej stránke Hurricane Factory tatralandia.
Jeśli masz wskazówkę na wycieczkę po Liptowie lub jesteś właścicielem ciekawej atrakcji w okolicy Liptowa, skontaktuj się z nami, a my możemy opublikować ofertę dla naszych gości. Dziękuję zespołowi Tatralandia Chaty 109 i 110